כותרת
> C;
1/1
עגלת הקניות שלך
0 מוצרים בעגלה - 0.00 ₪
יש0 מוצריםבעגלת הקניות שלךבסך 0.00 ₪
עגלה ריקה
רשימת המשאלות שלך
0 מוצרים ברשימה
יש0 מוצריםברשימת המשאלות שלך
עגלה ריקה
הקטגוריות שלנו
שירות לקוחות
ב-Whatsapp
053-7207309
מחלקת המשחקים>
תחפושות לפורים>
לחצר ולגינה + בריכות>
מבצעים>
חזרה לבית הספר ולגנים>
כמו גדולים>
משחקי חשיבה והרכבה>
משחקי קופסא>
תינוקות ופעוטות>
על גלגלים>
חוברות עבודה וספרי קריאה>
חומרי יצירה ומכשירי כתיבה>
מוצרי פופ וגאדג>
מחלקת המוצרי פופ וגאדג שלנו
שוברים לגיוס משחקים >

יש צעצועים שמייצרים, ויש צעצועים שכותבים

כמה פעמים מצאתם את עצמכם שומרים צעצועים בבוידעם ומעבירים אותם הלאה אל הדור הבא? כמה פעמים גיליתם להפתעתם שגם ההורים שלכם שמרו צעצועים שליוו אתכם עוד כשהייתם ילדים?

יש קסם מיוחד בצעצועים שהופך אותם לאל-זמניים. אולי זו הצבעוניות, אולי זו התמימות? הם מביאים איתם עולם שלם של דמיון והרפתקה, ומאפשרים לנו להסיר מעצמנו את כל הרשמיות והרצינות, ולעטות על עצמנו חיוך קליל ונהדר.

ואם כבר בצעצועים שמנצחים את מבחן הזמן עסקינן, אז כאן נרצה לדבר על צעצוע מסוג אחר, כזה שלא מיוצר, ואיננו עשוי מעץ או פלסטיק, כי אם מנייר!

כתיבת ספר אישי לילדינו

ספרים הם דרך נפלאה להעשיר את עולמם של ילדינו, ולאפשר להם לקבל ערך מוסף מצעצוע נוסף. באתרנו תוכלו למצוא שפע של חוברות הפעלה ולימוד לילדים, אך כאן נרצה לדבר על ספרים עלילתיים.

ניתן בהחלט למצוא אינספור ספרים לרכישה, חלקם התברגו היטב כקלאסיקה בלתי מנוצחת, וחלקם הם הפתעה שפשוט כיף לגלות מעבר לפינה. אך כאן נציע לכם ליצור את הצעצוע במו-ידיכם! או יותר נכון, לכתוב אותו מילה אחר מילה.

למה שנכתוב ספר בעצמנו?

בדיוק כמו שצעצועים יכולים להשתמר נהדר בבוידעם ולהמתין עד לבואו או בואה של בן / בת המשפחה הבאים, כך ספרים הם אוצר נפלא, שתמיד כיף לשמור ולגלות במועד הנכון.

אך למה שנסתכל לטווח כה רחוק? הם מורשת נהדרת לילדינו, כזו שמאפשרת לנו להעביר להם מסרים חינוכיים, או להסביר על סיפורים ואירועים משמעותיים שאירעו בתולדות המשפחה.

כאשר הופכים את המסר לאישי יותר ועוטפים אותו במעטפת עלילתית שמלבה את סקרנותם של הילדים והפעוטות, הרי שזוהי מתנה נהדרת ובעל משמעויות נוספות וחשובות.

איך ניגשים אל המלאכה?

אם יש לכם בכם את היצירתיות שלא מרתיעה אתכם מפני דף לבן ועט שרק מחכים להיכנס לפעולה, אז הרי שצפויה לכם מלאכה מרתקת, מסקרנת ומהנה.

אם מעולם לא התנסיתם קודם בכתיבה יצירתית וכל שכן בכתיבת ספרים לילדים ופעוטות, אז הרי שמומלץ לבחון אפשרויות לימוד מקדימות. ניתן למצוא שפע של מידע באינטרנט המספר כיצד ניגשים אל המלאכה ואל הכתיבה, וניתן גם לאתר מגוון של מוסדות לימודיים פרטיים שונים המעבירים סדנאות כתיבה בשלל תחומים לרבות כתיבה לילדים.

הקווים המאפיינים העיקריים של ספרי ילדים

ישנם קווים דומים וישנם קווים שמבדילים בין ספרי ילדים למבוגרים. המכנה המשותף הוא נושא הקונפליקט. הדמות הראשית צריכה להימצא בקונפליקט מסוים שעמו היא מתמודדת. זהו גם הפן החינוכי שמלמד על תגובות הדמות, טעויות שהיא עושה, לקחים שהיא מפיקה, או על עשיית הטוב שבה הדמות נוקטת.

בדומה לכל עלילה, גם כאן חשוב שתהא דמות מסוימת שתתייצב כקונטרה לדמות הראשית; ה"דמות הרעה".

מומלץ יהיה שכתיבת העלילה תתרכז בנושאים שהרלוונטיות שלהם תמיד נותרת בעינה: יחסי הכוחות אל מול ההורים, חברויות עם ילדים אחרים. חשוב גם לזכור שהכתיבה צריכה לבוא מנקודת מבטו של הילד.

הוצאת הספר

הוצאתו של הספר כבר דורשת התערבות מקצועית. ניתן למצוא שפע של הוצאות לאור המתמחות בהדפסת ספרים לילדים.

כאן אין מדובר בספר רגיל, כי אם במלאכת מחשבת שמתחילה כבר מן האיור שבכריכה. דרך העימוד של הכיתוב ועד להוספתם של איורים המתארים את העלילה, ומלבים את סקרנותם של הילדים, מילה אחר מילה.

יש כאן הורים שנרתמים אל האתגר ואל המלאכה? לנו רק נותר לאחל לכם דרך מרתקת, מסקרנת וצלחה.

מותגי הצעצועים לילדים שלנו
עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים