כותרת
> C;
1/1
עגלת הקניות שלך
0 מוצרים בעגלה - 0.00 ₪
יש0 מוצריםבעגלת הקניות שלךבסך 0.00 ₪
עגלה ריקה
רשימת המשאלות שלך
0 מוצרים ברשימה
יש0 מוצריםברשימת המשאלות שלך
עגלה ריקה
הקטגוריות שלנו
שירות לקוחות
ב-Whatsapp
053-7207309
מחלקת המשחקים>
תחפושות לפורים>
לחצר ולגינה + בריכות>
מבצעים>
חזרה לבית הספר ולגנים>
כמו גדולים>
משחקי חשיבה והרכבה>
משחקי קופסא>
תינוקות ופעוטות>
על גלגלים>
חוברות עבודה וספרי קריאה>
חומרי יצירה ומכשירי כתיבה>
מוצרי פופ וגאדג>
מחלקת המוצרי פופ וגאדג שלנו
שוברים לגיוס משחקים >

כיצד תגרמו לילדיכם לצאת ממסכים וטלפונים

השפעות מסכים וטלפונים על ילדיכם

בעקבות תהליכי הדיגיטציה של כל החיים שלנו נוצר בארץ טרנד חזק מאוד של מטפלים רגשיים המטפלים בהתמכרויות שונות של ילדים למשחקי טלפון חכם, למשחקי טלוויזיה מסוגים שונים כגון: משחקי פלייסטיישן, משחקי אקסבוקס, משחקי נינטנדו ודומיהם. מטפלים אלו עמוסים בעבודה, עקב חוסר היכולת של ההורים להתמודד על כל התהליכים הטכנולוגייםשמשיגים את כל מחשבותיהם של הילדים.

כל ילד כיום נאלץ להתמודד עם שורה של סימפטומיים שלנו ההורים לא היה כילדים, כגון: חרדות חברתיות, מופנמות וביישנות, ניהול מערכות יחסים תקינות עם חברים ומשפחה, הפרעות קשב וריכוז, התפרצויות זעם, תסכולים ועוד. יש כאלה שיגידו שמזל שיש מטפלים ושיטות שונות לטיפול בבעיות, ויש שיגידו שמקור הבעיה הוא די ברור ומובהק והוא השימוש ההולך וגובר במכשירים דיגיטליים כגון טלפונים חכמים, ניו מדיה, רשתות חברתיות וטלוויזיה, מה שגורם לילדים להיות סגורים בתוך בועה נוחה ופאסיבית, כך שהם מפתחים חוסר עיניים במערכות יחסים חברתיות.

משחקים מסורתיים לעומת משחקי מסכים

היעדר משחקים מסורתיים ופשוטים גורם לקשיים הן אצל הילדים והן אצל ההורים. ההורים מחוסרי זמן וסבלנות מפאת זמני עבודה ארוכים והילדים פשוט מתמכרים לנוחות בלתי נגמרת וגירויים מאוד חזקים שמספקים להם כל משחקי המסכים.

התועלת המצויה במשחקי חברה, משחקי קופסא ומשחקי מחשבה, ומשחקים לפיתוח הדמיון כמו פליימוביל הם רבים. כאשר ילדים שוקעים לתוך משחק מחשבה או משחק חברה, שוקע לתוך עולם חד, אשר מפתח אצלו יכולות קוגנטיביות רבות ומשפר את היכולת התקשורת החברתית שלו בצורה פלאית. בעולם משחקי הקופסא הילדים מפתחים את המחשבה, את הדמיון ואת היצירתיות. בעזרת משחקים אלו הילדים יוצרים אינטראקציה עם החברים והמשפחה שמשחקת איתו. משחקי פיתוח דימיון לדוגמא, מפתחים בילד כישורים להתמודדות בסיטואציות שונות בחיים ובקבלת החלטות נכונות בחיים. אם תעקבו אחר ילד שמשחק במשחק דמיון תגלו כי הילד מתמודד עם מגוון בעיות ואתגרים ומצליח בכוחות עצמו לקבל החלטות ולמצא פתרונות מחשבתיים שלא היה חושב עליהם אילולא המשחק.

משחקים מרובי משתתפים למשפחה וחברים

משחקי חברה מרובי משתתפים הם המפתח לנתינת כישורים רבים לילד שלכם. בעידן הטכנולוגי בו גם ההורים שקועים במסכים ולא רק הילדים, לא נוצר קשר הורה-ילד בריא ווזורם וזאת מפני שההורים לא מקדישים מספיק זמן לתומת לב עבור הילד ושקועים אף הם במסכים. לכן ישנה חשיבות רבה למשחקים משותפים ולפעילות שוטפת עם הילדים, גם אם מדובר בטיולים משותפים ולא רק במשחקים. י

חשוב לדעת: זמן משותף בין ההורים לילדים, יגרום לילדיכם המון רוגע, בריאות ותקשורת תקינה עם הסביבה. בנוסף, יצירת חוויות משותפות הוא המפתח לכל משפחה בריאה. חשוב שהילד ייהנה עם ההורים בין אם מדובר במשחק ובין אם מדובר בטיול חווייתי. ילדים לא שוכחים חוויות וזה מה שבונה את העתיד שלהם ואת ההשקפה המשפחתית שלהם.

תקשורת חברתית, פיתוח דמיון, פיתוח יצירתיות ומשחקי חברה

אנו מבינים כיום כי ישנה תועלת רבה למשחקי חברה, משחקי קופסא, משחקי מחשבה ומשחקים לפיתוח הדמיון. תועלת זו מגובה שאינסוף מחקרים שתומכים בכך כי יעילות הלמידה וההתפתחות של הילד תלויה מאוד בכמות משחקים אלו וגם ביצירת חוויות עם כל המשפחה ועם חברים. כך תוכלו לפתחת משמעותית הדמיון ומגוון המיומנויות הקוגנטיביות והתקשורתיות של ילדיכם. כך ייצור הילד אינטראקציה מהנה ומושלמת עם המשפחה והחברים וכך הוא ילמד כיצד לעכל אכזבות, הפסדים וניצחונות, מה שייתן לו כלים רבים להתמודד עם חייו הבוגרים.

לסיכום:

  • במקום לתת לילדיכם להיות שקוע במסכים שונים
  • תפתחו אצלו את יצר הסקרנות והחשיבה לאורך זמן.
  • תנו לו תשומת לב אישית ותקשרו איתו כמה שיותר
  • צרו אצל הילד עולם חוויות שסובב סביב משחקים וטיולים
  • תנו לו להתפתח בעזרת משחקים כמו משחקי קופסא ומשחקי חברה וחשיבה
  • חבקו אותו המון ותגידו לו מילים טובות

אימפריית הצעצועים – תנו לנו לדאוג לשקט של הילדים שלכם

כתובת: רחוב הבנים 10, הוד השרון

טלפון: 053-7207309

וואצאפ: 053-7207309

דוא"ל: toysempireil@gmail.com

אתר: www.toys-empire.co.il

צעצועון תל מונד

צעצועון הוד השרון

ג'ונגל ספיק - משחק זריזות לילדים

נסיך ונסיכה - אתגר מלכותי רומנטי לכל המשפחה

ראש בראש - משחק המזכיר את קלאסיקת איקס עיגול

המעבדה המטורללת - האמבות ברחו, כיצד תתפסו אותם? משחק חשיבה לילדים

הרפתקאות בקוטב - פאזל לילדים בדרגת קושי עולה

מותגי הצעצועים לילדים שלנו
עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים