כותרת
> C;
1/1
עגלת הקניות שלך
0 מוצרים בעגלה - 0.00 ₪
יש0 מוצריםבעגלת הקניות שלךבסך 0.00 ₪
עגלה ריקה
רשימת המשאלות שלך
0 מוצרים ברשימה
יש0 מוצריםברשימת המשאלות שלך
עגלה ריקה
הקטגוריות שלנו
שירות לקוחות
ב-Whatsapp
053-7207309
מחלקת המשחקים>
תחפושות לפורים>
לחצר ולגינה + בריכות>
מבצעים>
חזרה לבית הספר ולגנים>
כמו גדולים>
משחקי חשיבה והרכבה>
משחקי קופסא>
תינוקות ופעוטות>
על גלגלים>
חוברות עבודה וספרי קריאה>
חומרי יצירה ומכשירי כתיבה>
מוצרי פופ וגאדג>
מחלקת המוצרי פופ וגאדג שלנו
שוברים לגיוס משחקים >

הבובות שיעזרו לילדים שלך להתמודד עם הקשיים

ילדים מראים התנהגויות שונות כמו זעם, בכי מתמשך, תסכול, אימפולסיביות או בריחה. כיום אנו מבינים כי הקושי הראשוני של הילדים נובע מוויסות החושי. לילדים קשה לווסת את עוצמות התחושות שהם מפגינים ועל ידי כך נוצרים תגובות מוגזמות שאנו ההורים לא תמיד מבינים.

אחד התחומים המשפיעים ביותר, אך גם המוזנחים ביותר הוא הקושי בבנה עמוקה של וויסות חושי ורגשי אצל ילדים. ליקוי בוויסות מתרחש כאשר המידע הנקלט ממערכת החושים מעובד באופן לא מאוזן והוא מתבטא אצל ילדים בשלושה מצבים:

  • רגישות מוגזמת - רגישות לגירויים שהלוקה בה חש מוטרד וחסר סבלנות כלפי עצמו והסביבה
  • רגישות חסרה כאשר הילד אינו מגיב לגירויים שונים מפני שאינו חש אותם.
  • חיפוש חושי על פי צרכיו של הילד – הילד לרוב יחפש גירויים בעוצמה גבוה מהנהוג ואינו מסתפק בגירויים שהסביבה מספקת.

וויסות חושי נמדד בקושי שהוא מהתבטא בחושים: חוש המישוש, חוש הראייה, חוש הטעם, חוש השמיעה, חוש הריח, ויתר המערכות החושיות. בובות משחק ולמידה הינם כלי טיפולי המעניק ערך רב בטיפול וויסות הקושי אצל הילדים שרגשותיהם חזקים מהם.

אתם כהורים ואנשי חינוך תוכלו לעזור לילד עם קושי בוויסות חושי די בקלות ולהיעזר בכלים חיצוניים די פשוטים שניתן להשיג בקלות. בטיפול בחיפוש חושי מוצעים לרוב גירויים אשר לא מפריעים להתנהלות השגרתית היומיומית. אביזרים אילו יפחיתו את הצורך בגירויים ויעזרו לילדכם להירגע ולתפקד באופן תקין.

כיצד בובות משחק ולמידה יכולות לעזור בוויסות חושי?

ילדים בעלי הפרעה בוויסות החושי חווים קושי רב ואינם מסתגלים בקלות למצבים יומיומיים נורמליים. לרוב, הסביבה לא תבין מדוע הם מגיבים בצורה כה חריגה לפעולות הנראות פשוטות.

כדאי מאוד לדבר עם הילד על הקושי ולנסות להמשיג אותו לתוך שפה ברורה. כך תוכלו לבדוק עם הילד כיצד הוא מרגיש את הקושי. ניתן לעשות זאת דרך חפצים שונים ומוכרים לילד ועל ידי משחקים וצעצועים אשר יגרמו לו להיפתח. בובות לילדים הינם כלי מאוד יעיל ביצירת הזדהות עם הילד. ניתן להכין אפילו ערכת פצים שיעזרו לילד להיות רגוע וקשוב בסיטואציות מאתגרות.

ניתן להכין גם סוג של בובה חושית מחומרים הזמינים בבית. בובה כזו יכולה לתת מענה לילד עם צורך בגירוי חושי בחוש המישוש או במערכת המגע העמוק על ידי פעולות לישה, מעיכה, זריקה ועוד. כך הוא יוכל להוציא כעסיו על הבובה מבלי לפגוע באף אחד כולל לא עצמו.

ניתן גם להכין מגוון אביזרים וחומרים שונים אותם מכניסים לקופסאות חושים בהתאם לכל חוש, לדוגמא: פרחים ותבלינים לקופסת ההרחה, נוזלים בטעמים שונים לעידוד חוש הטעם, סאונדים שונים לקופסת שמיעה, חפצים בעלי טקסטורות שונות עבור שקית מישוש, חפצים כהים ובהירים עבור קופסת ראיה ובובות מדברות עבור פיתוח תקשורת עם האחר.

לסיכום

מי לא מכיר את מבוכים ודרקונים ומשחקי תפקידים שונים שהיינו עוטים על עצמינו דמויות והופכים למי שנרצה. כיום את משחקי התפקידים החליפו בובות, מפני שילדים מאוד מתחברים לבובות והם עוזרים להם להכניס לעולם אחר ודימיוני. כך תוכלו לרכוש לילדיכם: בובות ספיידרמן, בובות למידה של שפות, בובות בוקרים, בובות בארבי, בית בובות ללמידת כישורים יומיומיים, בובות גיבורי על, בובות לסטייל ויופי ועוד. לכל בובה יש את האופי שלה ואת הכישורים שהיא יכולה להעניק לילדיכם, לכן חשוב מאוד שילדיכם ישחקו עם בובות ויבנו סיפור משלהם סביב הבובה. אתם תופתעו לראות כמה יצירתיים יכולים הילדים להיות כאשר אנו כהורים מספקים להם רק טריגר קטן, או כלי משמעותי ביצירת עולם שלם.

מותגי הצעצועים לילדים שלנו
עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים